Drone Modelleri

Dji Drone Modelleri

Dji dünya'nın en büyük hobi ve profesyonel amaçlı drone üretici firmalarından biridir. Günümüze kadar bir çok drone modeli piyasaya sürmüştür. Ülkemizde ve dünya'da bu drone modelleri arasında en popüler olanları phantom serisidir. Bu seri hem uygun fiyatlı hemde kolay kullanılabilirliğiyle insanların gözdesi olmuştur. Dji ülkemizde bayisi bulunan ve yedek parçaları kolay bulunan bir drone üreticisidir. Dji droneların mobil kullanılabilirlikleride oldukça yüksektir. İphone ve android cihazlar için ücretsiz bir çok uygulama bulunmaktadır. Ayrıca ikinci el piyasası olarak da oldukça iyi durumdadır. Çin merkezli bu firmanın ürünlerinin hemen hemen tamamında havadan görüntüleme olanağı sağlanmaktadır. Bu da video ve film endüstrilerinde de dji droneların kullanılmasını arttırmıştır.

Parrot Drone Modelleri

Parrot dronelar hemen hemen bir çok hobi mağazasında bulabilceğimiz , başlangıç seviyesi ve orta seviye ürünleri ağırlıklı olan bir drone markasıdır. Bu üretici'nin ürünlerinin bazılarında havadan görüntüleme özelliği bulunmaktadır. Özellikle bebop modellerinde yükske çözünürlükte ve yüksek kalitede videolar çekmek mümkündür. Fransa merkezli bir şirkettir. Şirketin en önemli özellikleri arasında çok uygun fiyatlara ürün satması bulunmaktadır. Tabiki bu ürünler kalite olarak dji ın başlangıç seviyesi ürünlerine göre daha amatördür. Parrot sadece multkopter değil, Yer cihazları da üretmektedir. Parrot marka ürünlerin yedek parçaları bulunmasında istanbul gibi büyükşehirlerde çok fazla sıkıntı çekilmemektedir.

Xiaomi Drone Modelleri

Xiaomi asya merkezli bir teknoloji devidir. Birkaç yıldır ürettiği yüksek kalite telefonlar ile dünya'nın dikkatini çekmeyi fazlasıyla başarmıştır. Xiaomi telefon ve mobil teknoloji ürünlerinden sonra drone üretiminede başlamıştır. mi serisi ürünler fiyat performans olarak oldukça iyi durumdadır. Kamera kalitesini burada da konuşturan. Xiaomi drone severleri sevindirmişti. Bunlara rağmen telefonda olduğu gibi droneda da xiaomi markası Türkiye'de çok büyük bir pazara ulaşamamıştır. Bu da dispiratörler tarafından değil de tacirler tarafından veya amerika çin gibi ülkelerden gelenler tarafından satılmaya başlamıştır. Bu da uygun fiyat farkını azaltmaktadır. Ayrıca yedek parçalarının bulunması da oldukça zordur.

Yuneec Drone Modelleri

Kullandığım en güzel drone modellerinden biridir. Yuneec bu işe ciddi anlamda yatırım yapmış gibi gözüküyor. Q500 Modeli gerek kullanıcı kolaylığı , gerek uçuş kalitesi gerekse kamera kalitesi olarak oldukça iyi durumdadır. ülkemizde iyi bir pazar edinme gayesiyle Olfukça cazip fiyatlar ile drone piyasasına girmişlerdir. Yuneec marka droneların en kısa sürede çok daha fazla kişi tarafından kullanılacağını düşünüyorum. Kumanda üzerindeki kameralı modeli ise tadından yenmez. Özellikle profesyonel anlamda kullanacaklar için Yuneec drone modelleri kesinlikle incelenmelidir.

Walkera Drone Modelleri

Walkera için drone markası demek ile dememek arasında kalıyorum. Mantık olarak drone olsalarda bizim daha öncelerden aşina olduğumuz tek pervaneli helikopter araçlar üretmektedirler. Bu marka yıllar içerisinde kendini fazlasıyla kanıtlamış bir firmadır. Türkiye'de hobiciler tarafından da oldukça sık kullanılan hava araçları firmasıdır. Yedek parçaları internet üzerinden oldukça kolay bulunabilmektedir. İlgisi tek pervaneli olanlar için güzel ve kaliteli cihazlar üretektedir. Ancak multikopter alanında da başarılı ürünler üretmesini bekliyoruz. Multikopter olarak ürettiği modellerden biri ise Hoten-X FPV modelidir. Benim oldukça hoşuma giden bir modeldir.